Günlük araç kiralama

Dünyanın küresel bir köye dönüşmesi özellikle ulaşım ve iletişimin yeni olanakları ayaklar altına sermesi ile mümkün hale gelmeye başladı. Bu değişim sürecinde, var olan sektörlerin kimi niteliksel değişimlerinigözlerken, yepyeni hizmetler sunan yepyeni sektörlerin gelişimine tanıklık ediyoruz. Tıpkı araç kiralama sektörü gibi… Sektör, gerek filo kiralama, gerekse günlük kiralama imkanları ile değişen dünyanın, değişen ihtiyaçlarına yeni çözümler sunmaya çalışıyor ve hızla gelişiyor.
Günlük adanada araç kiralama hizmetleri ile geniş zamanlarda yapmaya çalıştığımız tatilleri hafta sonlarına sığdırıyor, az zamanda çok iş yapıyor ve uzakları yakın kılıyoruz.Havayolu taşımacılığının yaygınlaşması, günlük araç kiralama konusundaki bilincin artışıyla giderek daha çok sayıda insan günlük araç kiralamayı talep ediyor. Bu yolla hem iş, hem de tatil amaçlı ziyaretlerinde zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyorlar.
Müşteriler kimi zaman satın almayı düşündükleri otomobil markasını kiralama yöntemiyle kullanıyor, deneme amaçlı seyahat ediyor. Seyahatler esnasında otoyol ve yakıt dışında ilave giderleri olmuyor. Tüm bakımları yapılmış, oldukça yeni, sigortalı, emniyetli araçlarla tatsız sürprizler yaşamadan keyifle yolculuk yapabiliyorlar. İş seyahatlerinde hiç tanımadıkları belki ilk kez gittikleri şehirlerde sürücülü kiralama yaparak yabancılık çekmeden şehri turluyor, işlerini konforlarından en küçük fedakarlık yapmadan, en kısa sürelerde halledebiliyor. Özetle, günlük kiralama hayatlarımızı değiştiriyor. Sunduğu olanaklarla zaman, uzaklık, iş, tatil gibi kavramlarla ilgili algılarımızı altüst ediyor, yaşam biçimlerimizi değiştiriyor, bizi özgürlüğün yeni boyutlarıyla tanıştırıyor. Diğer yandan; günlük adana havaalanı araç kiralama sektöründe Almanya’da kişi başı harcamanın 27 euro, ülkemizde ise henüz 1,3 euro olduğu göz önüne alındığında; ciddi bir büyüme potansiyeli beklenen bu sektörde şimdiden atılması gereken adımların önemi de bir o kadar ciddiyet kazanıyor.